Tanie kolonialne meble

Tanie kolonialne meble
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Główne elementy stylu kolonialnego

Styl kolonialny przekonał już do siebie całą masę Europejczyków. Nawet w Polsce stał się on dość słynny, dlatego też polscy producenci od niedawna wytwarzają dla swoich klientów tanie kolonialne meble. Nie tylko one są jednak charakterystycznymi elementami tego trendu architektonicznego. Co zatem jeszcze się w nim pojawia?

Kolonialny styl jest wbrew pozorom dość stonowany. Przeważają w nim bowiem naturalne i ciepłe barwy, czyli wszelkie odcienie brązu, beżu, zieleni oraz żółci. Charakterystyczne dla niego są też motywy zwierzęce, które pojawiać się mogą na dywanach, firanach, pościeli bądź obiciach samych wyrobów meblarskich. Równie ważne są motywy afrykańskie, które zwykle uwidaczniają się na elementach dodatkowych. W kolonialnych pomieszczeniach nie brak bowiem bambusowych parawanów czy fantazyjnych obrazów przedstawiających afrykańskie plemiona. Wszystko to tworzy spójną całość.

Styl kolonialny na pewno przypadnie do gustu duszom artystycznym. Jest on tak wyraźny i barwny, że każdego potrafi czymś zaskoczyć.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top