Tani hosting – ile zapłacić by nie przepłacić

Tani hosting – ile zapłacić by nie przepłacić
1 vote, 4.00 avg. rating (83% score)

Tani hosting – ile zapłacić by nie przepłacić?

Jak wiemy usługi hostingowe są bardzo ważne dla każdej osoby która pragnie założyć własnego bloga, forum czy stronę www. Nie każdy jednak wie ile trzeba zapłacić za usługę tego typu oraz na jakie aspekty, parametry zwracać uwagę aby wybrać naprawdę dobrą ofertę.

W tym celu skonsultowaliśmy się ze specjalistami z branży IT i zapytaliśmy co charakteryzuje tani hosting, jak się okazało za główny aspekt na jaki należy zwrócić uwagę w czasie wybierania providera (naszego usługodawcy) pomijając oczywiście cenę jest limit transferu, jest on określany najczęściej na dwa sposoby, może być naliczany miesięcznie bądź rocznie, pod tym hasłem kryje się ilość danych jakie strona może wysłać w czasie jednego miesiąca bądź roku w zależności od rozliczenia.

W przypadku darmowego hostingu występowanie limitów transferu jest oczywiste jednakże w przypadku hostingów płatnych niedopuszczalny jest zakup z ograniczoną ilością transferu. Podobnie jest z powierzchnią dyskową na serwerze, wybór miejsca zależny jest od typu strony jaki chcemy mieć ale na ogół 1GB powierzchni dyskowej jest w 100% wystarczający, pozwala zarówno na wgranie i użytkowanie forum, bloga, strony firmowej jak i większości prostych serwisów.

Kolejnym szalenie istotnym aspektem jest panel administracyjny jakim dysponuje dany hosting, ważne aby był dostępny w języku polskim oraz wyposażony we wszystkie opcje potrzebne do samodzielnej pracy z kontem ftp. Należy spytać dostawcę jakiego producenta panel administracyjny jest zainstalowany na serwerze, większość z dostawców instaluje jeden z bardzo popularnych paneli typu cpanel,plesk inni natomiast dają wybór możemy korzystać z tego panelu który najbardziej nam odpowiada.

Bardzo dobrą praktyką wśród firm hostingowych jest udostępnianie darmowego okresu testowego, zwykle trwa od 7 do 14 dni a w tym czasie użytkownik może zdecydować czy poziom oferty jest odpowiedni i czy wszystkie parametry mu odpowiadają. Oczywiście użytkownik nie płaci za to ani jednej złotówki, wszystko jest darmowe. Dopiero kiedy okres testowy wypadnie pozytywnie i zdecydujemy się na zakup hostingu a następnie uiścimy opłatę to zacznie się nasz okres abonamentowy.

Kolejnym i zdecydowanie determinującym parametrem niezbędnym do dokonania zakupu jest oczywiście cena. Rozpiętość cenowa na rynku jest naprawdę wysoka wiele firm nalicza ogromne prowizje za nie specjalne oferty, aby się przed tym przestrzec należy przeanalizować przynajmniej 30 ofert hostingowych i wybrać relatywnie tani.

Osobiście uważam, że odpowiednia cena za prosty hosting na stronę domową, forum czy bloga nie może przekraczać 100zł rocznie, a dobrze jest kiedy mieści się w kwocie 50zł rocznie. Sam posiadam osobiście kilka kont hostingowych które działają bardzo sprawnie za kwotę 30zł rocznie ale jest to najtańsza oferta dostępna na rynku, którą nie każdy potrafi odnaleźć.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top