Matura i co dalej?

Matura i co dalej?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Absurdem jest fakt, że o swojej przyszłości musimy zadecydować, gdy nie za bardzo mamy jeszcze pojęcie jak funkcjonuje świat. Od razu po maturze stajemy przed wyborem, czy będziemy się uczyć dalej czy nie, a jeżeli tak, to jaki wybierzemy kierunek. Najczęściej kierunek studiów związany jest z naszymi obecnymi zainteresowaniami, mogą one jednak ulec zmianie przez okres studiów.

Co zrobić gdy po pięciu latach zarządzania i marketingu dojdziemy nagle do wniosku, że chcielibyśmy związać naszą przyszłość z branżą komputerową? Nie mamy potwierdzenia odpowiedniego wykształcenia, mimo tego, że posiadamy odpowiednie umiejętności. Dobrym rozwiązaniem może być założenie własnej działalności gospodarczej. Może to być na przykład komputerowy sklep internetowy. W takim przypadku będziemy odpowiadać sami za siebie.

Zakładając internetowy sklep komputerowymusimy jednak się liczyć z koniecznością zainwestowania sporych pieniędzy w sprzęt jaki będziemy mieć w naszym sklepie. Dobrze jest postarać się o dotacje z Unii Europejskiej, które są przyznawana na założenie własnej działalności. Musimy tylko przedstawić biznes plan i udowodnić, że nasz sklep ma szanse być rentowny. Pieniądze przyznawane są jednorazowo a wysokość dofinansowania to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dobry sklep komputerowy musi też prowadzić profesjonalny serwis komputerów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych sprzedawanych w naszym sklepie. Dlatego robiąc biznes plan trzeba uwzględnić koszt zatrudnienia specjalistów. Bowiem obsługa posprzedażna jest równie ważna do sama sprzedaż,

Teraz pozostaje nam tylko dopilnowanie aby nasz sklep internetowy był wystarczająco dochodowy. Trzeba się przygotować na naprawdę sporo pracy, którą będziemy musieli na to przeznaczyć. Poza tym nie ma mowy o pracy na etat. Od tego momentu firma musi być integralną częścią naszego życia.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top