Czy Windows Phone ma szansę podbić rynek?

Czy Windows Phone ma szansę podbić rynek?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu ekspertów od nowych technologii jak i prognozowania rynku zastanawiają się, czy system Windows Phone ma jeszcze jakiekolwiek szanse na rynku zdominowanym przez Androida od Google?

W poniższym artykule postaram się przedstawić mój punkt widzenia, z góry uprzedzam, że będzie on jak najbardziej pozytywny.

Po pierwsze Microsoft zaczyna tworzyć ogromny ekosystem i łączy wszystkie swoje produkty. Już teraz możemy pograć w ulubioną grę na Xboxie tak samo jak i na naszym telefonie komórkowym z Windows Phone, co więcej niedługo dojdzie do tego Windows 8! Kolejna sprawa to możliwości Office, uplodowanie wszystkiego na darmowego Skydriva czy w końcu zakup filmów i muzyki dzięki usłudze Zune. To wszystko sprawia, że wchodząc w rodzinę Microsoftu chcemy więcej ich produktów, chcemy szybko i bezpiecznie przesyłać między nimi dane oraz nie martwić się o problemy z działaniem i podłączaniem.

Kolejna sprawa to ogromna umowa z firmą Nokia. Dzięki temu, że najsłynniejszy producent telefonów będzie produkował swoje urządzenia z Windows Phone, system w znacznym stopniu zyska na popularności oraz trafi do tych, którzy są już zmęczeniu używaniem wysłużonego Symbiana. To jest właśnie ta luka w rynku, gdzie nikt inny nie przejął by klienteli jak nie Nokia oraz jej nowy system.

Trzecią najważniejszą sprawą jest unikatowy oraz nowoczesny wygląd systemu operacyjnego, który jest przedstawiony w stylu Metro. Każdy tzw. ?kafelek? ma swoje znaczenie, co więcej każdy element na nim jest ważny i może przedstawiać coś innego. A wszystko to ma nam w jednej chwili przekazywać informację, bez domysłów czy dopatrywania się.

Myślę, że punkty, które przedstawiłem powyżej są wystarczający, aby zaprzeczyć krytykom, że Windows Phone to system skazany na porażkę.

Posted by:

admin

Related articles

Back to Top